Łowiska

Samsieczno

Łowisko Samsieczno to dwa zbiorniki o różnorodnym rybostanie tak aby każdy miłośnik wędkarstwa znalazł coś dla siebie, całość kompleksu to 16 hektarów, zaledwie 20km od granic Bydgoszczy. Łowisko Samsieczno to naturalne jeziora otoczone dorodnym drzewostanem. Od 2011 łowiska są intensywnie zarybiane ,oraz ciągle modernizowane tak aby umożliwić wędkarzom  wypoczynek nie niszcząc przy okazji dzikiego charakteru zbiorników.

  • Łowisko „Małe”:

licencja dzienna (od świtu do zmierzchu ) -20zł

licencja nocna (18,00 -7,00) -25zł

licencja dobowa (24h) -35zł

  • Łowisko „Duże” złow i wypuść :

licencja dobowa ( 12,00-12,00)  -40zł

spininng-25zł

wynajęcie łodzi-10zł/dzień.

  • Regulamin Łowiska
1. Dopuszcza się wjazd samochodem na stanowisko ,ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW POD WPŁYWEM ALKOHOLU
2. Wędkowanie odbywać się musi tylko w obrębie wyznaczonego stanowiska oznaczonego numerem przy użyciu max. 3 wędek i musi się odbywać w taki sposób aby nie przeszkadzać innym wędkującym.
3.Zabranie sie zostawiania zarzuconych wędek bez nadzoru!!!!!
4. Dozwolony jest połów wyłącznie metodą gruntową lub spinningową.
5.  Na łowisku zezwala się na używanie sterowanych łódek zanętowych,pontonów, oraz udostępnionych przez właściciela łodzi.
6. Dopuszcza się stawianie markerów,
7. W przypadku nawałnic, burzy i innych gwałtownych załamań pogody należy niezwłocznie złożyć wędki, zabezpieczyć obozowisko oraz sprzęt.
8. Spinning dopuszczalny jest tylko po uprzednim ustaleniu z właścicielem\zarządcą łowiska
9. Kategoryczny zakaz łączenia metod gruntowej oraz spinningowej i co za tym idzie zostawianie gruntówek bez nadzoru.
10. Obowiązkowo należy posiadać obszerną matę karpiową  min 90cm na 60cm mile widziane kołyski , obszerny podbierak karpiowy (drobno-oczkowy) oraz żyłkę główną o grubość min. 0,30 mm.Połów z użyciem plecionki jest możliwy tylko jeśli zastosowany jest odcinek żyłki strzałowej o długości min 10m.
11. Obowiązuje całkowity zakaz spiningowania z użyciem żyłek.
12. Obowiązuje stosowanie haków w rozmiarze minimum „8” (przy połowie z gruntu)
13. Połów musi odbywać się wyłącznie przy użyciu profesjonalnych wędzisk karpiowych (wędziska 2-3 składaniowe) z całkowitym wykluczeniem wędzisk teleskopowych.
14. Każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania i stosowania preparatu dezynfekującego skaleczenia ryby po ukłuciach haczyka oraz wszelkiego rodzaju otarć widocznych na ciele ryby.
15. Zabrania się korzystania ze środków transportu wodnego pod wpływem alkoholu.
16. Obowiązuje zakaz przetrzymywania ryb w workach karpiowych. Wyjątek stanowią okazy karpi, złowione w godzinach nocnych. Sesję zdjęciową należy wykonywać najwcześniej jak to możliwe, po zapanowaniu odpowiednich warunków świetlnych. Okazy amurów fotografujemy zaraz po złowieniu bez względu na porę doby. Podczas odhaczania i fotografowania należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo ryby (wskazane jest jak najczęstsze polewanie jej wodą).
18. W przypadku złowienia ryby chorej, okaleczonej z mocno rozerwanym pyskiem, z głębokimi ranami powstałymi po ataku drapieżników należy pozostawić ją w worku karpiowym i zgłosić właścicielowi łowiska.
19. Po zakończeniu wędkowania na łowisku każdy wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko.
  • Pozostałe
1. Właściciel łowiska ma prawo zamknąć akwen na czas zawodów wędkarskich, zarybiania, ewentualnego leczenia ryb lub z innych powodów. Za zamknięcie łowiska nie jest zwracana żadna rekompensata, chyba że dokonana została wpłata za rezerwację stanowiska.
2. Wędkarz przebywający na łowisku z osobą towarzyszącą musi bezwzględnie o tym fakcie powiadomić właściciela łowiska. Łowienie ryb przez te osoby jest niedozwolone.
3. Wędkarze, łowiący na łowisku , godzą się z faktem udostępnienia zdjęć złowionych ryb ,jeśli jednakże nie wyrażają zgody na publikacje informują właściciela .
4. Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem, powoduje natychmiastowe usunięcie z łowiska, unieważnienie zezwolenia bez zwrotu kosztów, a także odmówienie sprzedaży zezwolenia w przyszłości. Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży – stanowią czyny niezgodne z prawem i będą surowo karane.
5. Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami losowymi zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, podczas pobytu na łowisku
6. Pełną odpowiedzialność za osoby towarzyszące ponosi osoba, która wykupiła pozwolenie na wędkowanie.
7. Opuszczanie w trakcie pobytu łowiska musi odbywać się wyłącznie po wcześniejszym poinformowaniu o tym zarządcy lub stróża.
8. Zarządca łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku.

Więcej informacji na: http://www.lowiskosamsieczno.pl/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s